Kącik rodzica

Drogi Rodzicu!

Twoje dziecko rozpoczyna nowy etap życia. I dla Ciebie i dla niego to trudny czas. Nawet jeśli dziecko pozornie łatwo zaadaptuje się w nowym środowisku przeżywa zmianę dokonującą się w jego życiu. Może stać się płaczliwe, czasem nie zdążyć do łazienki.... Po pewnym czasie, mniej więcej około miesiąca, dziecko przy wsparciu opiekunek i nauczycieli w przedszkolu, przyzwyczaja się do nowych warunków i często chce nawet zostać dłużej w przedszkolu:)

Zanim Twój maluch przekroczy progi przedszkola, a to ogromna zmiana w jego życiu, sprawdź czy Twoje dziecko:

jasno komunikuje swoje potrzeby, nazywa czynności i przedmioty
Spróbuj nie wyręczać dziecka w mówieniu. Nauczyciel powinien wiedzieć, o co mu chodzi, a wtedy łatwiej będzie mógł mu pomóc.

nawiązuje kontakt z dorosłymi, którym Ty okazujesz zaufanie
Ucz, by nie bało się nowo poznanych osób, by umiało zapytać lub poprosić o coś.

ubiera się samodzielnie przed spacerem i po spaniu
Ułatwisz nam pracę i pozwolisz dziecku na bycie samodzielnym jeżeli do przedszkola dasz mu luźne spodnie, bez sprzącz
ek i pasków, bluzkę, sweter bez guzików łatwo przechodzący przez głowę, buty najlepiej zapinane na rzepy.

wie, że idzie do przedszkola
Zacznij mówić dziecku o przedszkolu. Przyjdź z dzieckiem obejrzeć przedszkole, a później na zajęcia adaptacyjne, po 1 sierpnia. O terminie zawiadomimy rodziców telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dodatkowe informacje będą również zamieszczone na naszej stronie internetowej.

czwartek, 23, listopad 2017 10:19