Dlaczego edukacja przedszkolna jest ważna?

dywanik

Dziecko najintensywniej rozwija się między 1 a 5 rokiem życia. Wtedy też kształtują się jego możliwości intelektualne. Dlatego warto zadbać, aby nasze dzieci już od najmłodszych lat korzystały z zajęć przedszkolnych. Podczas tych zajęć dziecko poznaje zasady życia w społeczeństwie, zawiązuje przyjaźnie i uczy się przez zabawę. Zajęcia przedszkolne są więc nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy z zakresu zagadnień językowych, matematycznych i przyrodniczych, ale przede wszystkim rozwijają umiejętność funkcjonowania w grupie.

Proponowany przez nas system edukacji i zabawy, powoduje, że dzieci czują się ważne i akceptowane na każdym etapie  rozwoju, a  liczba dzieci w grupach pozwala na indywidualne dotarcie do każdego dziecka i stworzenie z naszego przedszkola miejsca wyjątkowego, radosnego i twórczego.

Bogactwo zajęć dodatkowych pomaga dziecku odkryć i rozwijać własne talenty.  Rozwijamy wrażliwość dziecka na piękno otaczającego nas świata, pobudzając wyobraźnię, fantazję, ekspresję plastyczną i ruchową. Śpiewanie, wierszyki i rytmiczne powtarzanie są nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale też wspomagają opanowanie poprawnej artykulacji.

Do wszechstronnego rozwoju dziecka niezbędna jest także aktywność fizyczna, dlatego dbamy aby dzieci codziennie korzystały ze spaceru i placu zabaw. Dodatkowo poznajemy ciekawe miejsca w bliższej i dalszej okolicy. Zwiedzamy Gdańsk i uczestniczymy w zajęciach proponowanych przez Trójmiejskie centra kultury i edukacji.

Zapraszamy do EUREKI!

sobota, 23, wrzesień 2017 11:01