Zajęcia dodatkowe

Przedszkole to miejsce, w którym nasze dzieci spędzają czas bawiąc się, ucząc i odkrywając świat. Zmienia się świat wokół nas, pojawiają się nowe możliwości i rosną potrzeby.

Ciekawe zajęcia dodatkowe, wliczone w cenę czesnego, to zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne i przyrodnicze. Podczas tych zajęć dzieci będą mogły poznać podstawowe pojęcia, figury geometryczne, dowiedzieć się jak powstają zjawiska atmosferyczne - skąd bierze się deszcz, co to jest błyskawica i dlaczego biedronka ma kropki... Odkryjemy także ciekawe miejsca - zajrzymy do wnętrza wulkanu, poszybujemy w kosmos. Zajrzymy na dno oceanu, żeby sprawdzić gdzie ukrywa się mityczna syrenka.

We wtorki dzieci uczestniczą w zajęciach tanecznych pt. Taneczne podróże.

Wszystkie zajęcia, które odbywają się w EURECE są wliczone w cenę czesnego.

EUREKA zaprasza na następujące zajęcia:

1. językowe:

• angielski - 3 razy w tygodniu

2. rytmiczno-umuzykalniające,

3. gimnastykę z elementami korektywy,

4. twórcze - wykorzystanie różnych technik plastycznych,

5. taneczne,

6. logopedię,

7. matematyczne,

8. przyrodnicze - eksperymenty małego odkrywcy.

praca twórcza

Praca twórcza jest dla dzieci wspaniałą zabawą, przynosi wiele radości i daje zadowolenie. Pozwala dziecku wyrażać siebie. Obserwując prace dziecka możemy dowiedzieć się w jakim jest nastroju, co je cieszy, czego się obawia.

Poprzez proces tworzenia dziecko doznaje wrażeń wywołanych tematem, który opracowuje. Poznaje barwy, różnorodność materiałów, kształtów i form. Dziecko, które doświadcza w ten sposób pozytywnych przeżyć uaktywnia swoją kreatywność, a to zachęca je do twórczych poszukiwań.

Zajęcia te polecane są zarówno dla dzieci nieśmiałych, jak i nadpobudliwych. Nieśmiałe dzieci mają możliwość rozwijania poczucia własnej wartości, przełamują swoją niepewność. Natomiast nadpobudliwe mogą rozładować napięcie. U wszystkich dzieci rozwijają wyobraźnię, pobudzają fantazję i uczą zachowań społecznych.

edukacja językowa

Edukacja językowa jest jednym z ważniejszych elementów rozwoju dziecka. Nauka języka obcego we wczesnym dzieciństwie umożliwia naukę w sposób nie tylko szybki, ale i naturalny. Wczesne zajęcia z języka obcego umożliwiają dzieciom nie tylko poznanie nowych słów czy zwrotów. Przede wszystkich ułatwiają dzieciom nabycia zdolności koncentracji, szybkiego uczenia się i zapamiętywania. Dzieci pracując w grupie stają się bardziej komunikatywne i ucz ą się umiejętności pracy w zespole.

Biegła znajomość języka obcego, szczególnie angielskiego, jest dziś umiejętnością podstawową. Powszechne stosowanie tego języka w wielu dziedzinach życia sprawia, że brak jego znajomości utrudnia osiągnięcie sukcesu, dlatego warto rozpocząć edukację językową już od najmłodszych lat. W Eurece dzieci uczą się angielskiego i niemieckiego.

logopedia

Nie zawsze nasze dzieci prawidłowo wymawiają wszystkie słowa. Dlaczego tak się dzieje? Przecież staramy się uczyć je poprawnej wymowy, tak aby mogły zrozumiale komunikować się nie tylko z nami, ale także z innymi ludźmi. Prawidłowa wymowa zależy od wielu czynników i niestety nie na wszystkie mamy wpływ. Zależy ona od cech fizycznych dziecka - budowy języka, podniebienia, gardła, zębów, krtani, narządu słuchu, poziomu intelektualnego dziecka oraz czynników środowiskowych i rodzinnych.

Mowa to jedna z płaszczyzn rozwoju dziecka. Warto więc zadbać, żeby prawidłowo się kształtowała, bo będzie to miało wpływ nie tylko na dalszą edukację dziecka, ale i jego relacje społeczne. Wczesna diagnoza ewentualnych problemów i objęcie dziecka odpowiednimi ćwiczeniami umożliwi dziecku prawidłowy, wszechstronny rozwój.

gimnastyka korekcyjna

Okres przedszkolny jest niezwykle istotny z punktu widzenia rozwoju motoryki dziecka. to w tym wieku jego układ kostny i mięśniowy jest na tyle miękki, że jest podatny na wszelkiego rodzaju deformacje. Niedorozwinięte mięśnie nie są podporą dla rozwijających się kości. Dlatego ważne jest, aby dzieci miały zapewnioną odpowiednią porcję porcję ruchu. U Małych odkrywców dzieci mogą uczestniczyć w specjalnych zajęciach, które wspomagają prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Proponujemy ćwiczenia, podczas których wykorzystywane są piłki, szarfy czy woreczki z ziarnami. Podczas tych zajęć duży nacisk kładziony jest na edukację zdrowotną i zabawowe podejście do ćwiczeń, co zwiększa motywację dzieci do wykonywania kolejnych zadań.

Jak dbać o przedszkolaka?

• zadbaj o regularny wypoczynek na świeżym powietrzu - my oferujemy wizytę na placu zabaw i sobotnie wycieczki;
  • przypominaj o trzymaniu prawidłowej postawy - tak jak robią to nasi nauczyciele:)
  • zapewnij dziecku odpowiednio dostosowane miejsce do rysowania, oglądania książeczek, malowania - w EURECE  zapewnione są dostosowane do wzrostu dzieci stoliki i krzesełka.

Rytmika

Muzyka wpływa na nastrój, uczy koncentracji. Doskonale wpływa na płynność ruchu. Sprawia, że dzieci rozwijają umiejętność słuchania i wrażliwość. Znakomicie pobudza do aktywnego uczestnictwa - śpiewania, grania i tańca. Podstawowym zadaniem muzyki jest pomoc w otwarciu się i określenie stanu emocjonalnego. Z muzyką nierozerwalnie związana jest rytmika, która obejmuje:

• muzyczne zabawy integracyjne,
  • kształcenie wrażliwości na natężenie i brzmienie dźwięków, ich wysokość, frazowanie i akcent,
  • wyrażanie emocji za pomocą ruchu ciała.
Zajęcia z pewnością rozwiną w dzieciach umiejętność słuchania i wrażliwość oraz pobudzą je do wykonywania krótkich scenek tanecznych:)
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

{/tabs }

Zapraszamy!