Giminastyka korekcyjna

Okres przedszkolny jest niezwykle istotny z punktu widzenia rozwoju motoryki dziecka. To w tym wieku jego układ kostny i mięśniowy jest na tyle miękki, że jest podatny na wszelkiego rodzaju deformacje. Niedorozwinięte mięśnie nie są podporą dla rozwijających się kości. Dlatego ważne jest, aby dzieci miały zapewnioną odpowiednią porcję ruchu. W Eurece dzieci mogą uczestniczyć w specjalnych zajęciach, które wspomagają prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Proponujemy ćwiczenia, podczas których wykorzystywane są piłki, szarfy czy woreczki z ziarnami. Podczas tych zajęć duży nacisk kładziony jest na edukację zdrowotną i zabawowe podejście do ćwiczeń, co zwiększa motywację dzieci do wykonywania kolejnych zadań.

Jak dbać o przedszkolaka?

• zadbaj o regularny wypoczynek dziecka na świeżym powietrzu - my oferujemy wizytę na placu zabaw i sobotnie wycieczki;
  • przypominaj o trzymaniu prawidłowej postawy - tak jak robią to nasi nauczyciele:);
  • zapewnij dziecku odpowiednio dostosowane miejsce do rysowania, oglądania książeczek, malowania - w Eurece zapewnione są dostosowane do wzrostu dzieci stoliki i krzesełka.

rytmika

sobota, 23, wrzesień 2017 11:03