Praca twórcza

malarze

Praca twórcza jest dla dzieci wspaniałą zabawą, przynosi wiele radości i daje zadowolenie. Pozwala dziecku wyrażać siebie. Obserwując prace dziecka możemy dowiedzieć się w jakim jest nastroju, co je cieszy, czego się obawia. Poprzez proces tworzenia dziecko doznaje wrażeń wywołanych tematem, który opracowuje.

Poznaje barwy, różnorodność materiałów, kształtów i form. Dziecko, które doświadcza w ten sposób pozytywnych przeżyć uaktywnia swoją kreatywność, a to zachęca je do twórczych poszukiwań.

Zajęcia te polecane są zarówno dla dzieci nieśmiałych, jak i nadpobudliwych. Nieśmiałe dzieci mają możliwość rozwijania poczucia własnej wartości, przełamują swoją niepewność. Natomiast nadpobudliwe mogą rozładować napięcie. U wszystkich dzieci rozwijają wyobraźnię, pobudzają fantazję i uczą zachowań społecznych.

sobota, 23, wrzesień 2017 11:04